Το πανόραμα του Μουντιάλ

29

Το Μουντιάλ του 2022 στο Κατάρ ξεκίνησε και ολοκληρώνεται την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου με τον μεγάλο τελικό. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα, τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

Η φάση των ομίλων

Κυριακή 20 Νοεμβρίου

Κατάρ – Εκουαδόρ 0-2

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

Αγγλία – Ιράν 6-2

Σενεγάλη – Ολλανδία 0-2

ΗΠΑ – Ουαλία 1-1

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

Αργεντινή – Σαουδική Αραβία 1-2

Δανία – Τυνησία 0-0

Μεξικό – Πολωνία 0-0

Γαλλία – Αυστραλία 4-1

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

12:00 Μαρόκο – Κροατία (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

15:00 Γερμανία – Ιαπωνία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)

18:00 Ισπανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)

21:00 Βέλγιο – Καναδάς (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

12:00 Ελβετία – Καμερούν (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)

15:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)

18:00 Πορτογαλία – Γκάνα (8ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)

21:00 Βραζιλία – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

12:00 Ουαλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

15:00 Κατάρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)

18:00 Ολλανδία – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)

21:00 Αγγλία – ΗΠΑ (2ος όμιλος) , (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

12:00 Τυνησία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)

15:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)

18:00 Γαλλία – Δανία (4ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)

21:00 Αργεντινή – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

12:00 Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

15:00 Βέλγιο – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)

18:00 Κροατία – Καναδάς (6ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)

21:00 Ισπανία – Γερμανία (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

12:00 Καμερούν – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)

15:00 Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)

18:00 Βραζιλία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)

21:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

17:00 Εκουαδόρ– Σενεγάλη (1ος όμιλος) , (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)

17:00 Ολλανδία – Κατάρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

21:00 Ιράν – ΗΠΑ (2ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)

21:00 Ουαλία – Αγγλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

17:00 Αυστραλία – Δανία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)

17:00 Τυνησία – Γαλλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)

21:00 Πολωνία – Αργεντινή (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)

21:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

17:00 Καναδάς – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)

17:00 Κροατία – Βέλγιο (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

21:00 Ιαπωνία – Ισπανία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)

21:00 Κόστα Ρίκα – Γερμανία (5ος όμιλος, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

17:00 Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)

17:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)

21:00 Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)

21:00 Καμερούν – Βραζιλία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Οι βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Ολλανδία 3 1 2-0
Εκουαδόρ 3 1 2-0
Σενεγάλη 0 1 0-2
Κατάρ 0 1 0-2

 

2ος Όμιλος

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Αγγλία 3 1 6-2
HΠΑ 1 1 1-1
Ουαλία 1 1 1-1
Ιράν 0 1 2-6

 

3ος Όμιλος

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Σαουδική Αραβία 3 1 2-1
Πολωνία 1 1 0-0
Μεξικό 1 1 0-0
Αργεντινή 0 1 1-2

 

4ος Όμιλος

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Γαλλία 3 1 4-1
Τυνησία 1 1 0-0
Δανία 1 1 0-0
Αυστραλία 0 1 1-4

 

5ος Όμιλος

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Κόστα Ρίκα
Γερμανία
Ιαπωνία
Ισπανία

 

6ος Όμιλος

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Βέλγιο
Καναδάς
Κροατία
Μαρόκο

 

7ος Όμιλος

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Βραζιλία
Καμερούν
Σερβία
Ελβετία

 

8ος Όμιλος

Ομάδες Βαθμοί Αγώνες Γκολ
Γκάνα
Πορτογαλία
Νότια Κορέα
Ουρουγουάη

 

Η φάση των νοκ άουτ

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

17:00 1Α – 2Β (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)

21:00 1C – 2D (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

17:00 1D – 2C (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)

21:00 1B – 2A (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

17:00 1Ε – 2, (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)

21:00 1G – 2H (974 Stadium, Ντόχα)

Τρίτη  6 Δεκεμβρίου

17:00 1F – 2E (Στάδιο Education City, Ντόχα)

21:00 1H – 2G (Στάδιο Lusail, Lusail)

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

17:00 QF1: W53 – W54 (Στάδιο Education City, Ντόχα)

21:00 QF2: W49 – W50 (Στάδιο Lusail, Lusail)

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00 QF3: W55 – W56 (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)

21:00 QF4: W51 – W52 (Στάδιο Lusail, Lusail)

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

21:00 SF1: W57 – W58 (Στάδιο Lusail, Lusail)

21:00 SF2: W59 – W60 (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

17:00 Μικρός τελικός (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

17:00 Τελικός (Στάδιο Lusail, Lusail)

Πηγή: zougla.gr