Τα αποτελέσματα του 19ου Συνεδρίου της ΟΛΜΕ

353

Ενημέρωση από την Εφορευτική Επιτροπή του 19ου Συνεδρίου της ΟΛΜΕ:

Πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα από 29/6 έως και 2/7/19 το 19ο Τακτικό Συνέδριο της ΟΛΜΕ. Στις 02/07/2019 πραγματοποιήθηκαν οι αρχαιρεσίες για την ανάδειξη του Δ.Σ. και της Εξελεγκτικής Επιτροπής της ΟΛΜΕ, καθώς και αντιπροσώπων για το επόμενο συνέδριο της ΑΔΕΔΥ.

Τα αποτελέσματα όπως δόθηκαν από την Εφορευτική Επιτροπή του Συνεδρίου έχουν ως εξής:

Με βάση το τηρούμενο πρωτόκολλο ψηφοφορίας:

α) Για την εκλογή Διοικητικού Συμβουλίου και Εξελεγκτικής Επιτροπής, βρέθηκαν 411 ψηφοδέλτια, από τα οποία 410 έγκυρα, 0 άκυρα και 1 Λευκό,

β) Για την εκλογή αντιπροσώπων στην ΑΔΕΔΥ βρέθηκαν 411 ψηφοδέλτια, από τα οποία 410 έγκυρα,  0 άκυρα και 1 λευκό.

Από τη διαλογή που έγινε προέκυψε ότι καθένας απ’ τους Συνδυασμούς έλαβε:

 

1) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΔΑΚΕ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ Δ.Ε.

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο και την Εξελεγκτική Επιτροπή 126  ψηφοδέλτια. β) Για ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΑΔΕΔΥ 127 ψηφοδέλτια.

 

2) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ (ΣΥΝΕΚ)

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο και την Εξελεγκτική Επιτροπή 91 ψηφοδέλτια.

β) Για ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΑΔΕΔΥ 89 ψηφοδέλτια.

 

3) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΕΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο και την Εξελεγκτική Επιτροπή 71 ψηφοδέλτια.

β) Για ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΑΔΕΔΥ 67 ψηφοδέλτια 

4) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Το Ψηφοδέλτιο που στηρίζει το ΠΑΜΕ α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο και την Εξελεγκτική Επιτροπή 65 ψηφοδέλτια.

β) Για ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΑΔΕΔΥ 66 ψηφοδέλτια.

5) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: Π.Ε.Κ. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο και την Εξελεγκτική Επιτροπή 43 ψηφοδέλτια.

β) Για ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΑΔΕΔΥ 42 ψηφοδέλτια.

 

6) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ΕΝΩΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΜΟΣ ΧΩΡΙΣ ΚΟΜΜΑΤΑ

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο και την Εξελεγκτική Επιτροπή 7 ψηφοδέλτια.

β) Για ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΑΔΕΔΥ 10 ψηφοδέλτια.

 

 7) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ : ΑΡΕΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο 4 ψηφοδέλτια.

β) Για ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΑΔΕΔΥ  6  ψηφοδέλτια.

 

8) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

α) Για το Διοικητικό Συμβούλιο 3 ψηφοδέλτια.

β) Για ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΑΔΕΔΥ 3 ψηφοδέλτια.

 

Με βάση τα παραπάνω αποτελέσματα οι έδρες κατανέμονται ως εξής:

 

Α) Ο  ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΔΑΚΕ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ Δ.Ε. καταλαμβάνει:

α) Για το Δ.Σ.3 έδρες, β) για την Εξελεγκτική Επιτροπή 2 έδρες και γ) για την ΑΔΕΔΥ 34 έδρες.

Β) ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ (ΣΥΝΕΚ) καταλαμβάνει:

α) Για το Δ.Σ.3 έδρες, β) για την Εξελεγκτική Επιτροπή 1 έδρες και γ) για την ΑΔΕΔΥ 24 έδρες.

Γ) Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ  ΣΥΣΠΕΙΡΩΣ ΕΙΣ  ΚΙΝΗΣΕΙΣ καταλαμβάνει:

α) Για το Δ. Σ. 2  έδρες, β) για την Εξελεγκτική Επιτροπή 1  έδρα και γ) για την ΑΔΕΔΥ 18 έδρες.

Δ) Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Το Ψηφοδέλτιο που στηρίζει το ΠΑΜΕ καταλαμβάνει:

α) Για το Δ.Σ.  2 έδρες, β) για την Εξελεγκτική Επιτροπή 1  έδρα και γ) για την ΑΔΕΔΥ  18 έδρες.

Ε) Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: Π.Ε.Κ. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ καταλαμβάνει:

α) Για το Δ.Σ. 1 έδρα, β) για την Εξελεγκτική Επιτροπή 0 έδρες και γ) για την ΑΔΕΔΥ 11 έδρες.

ΣΤ) Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΑΡΕΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ καταλαμβάνει:

α) Για το Δ.Σ 0 έδρες, β) για την ΑΔΕΔΥ 3 έδρες

Ζ) Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ΕΝΩΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΜΟΣ ΧΩΡΙΣ ΚΟΜΜΑΤΑ:

α) Για το Δ.Σ 0 έδρες,  και β) για την ΑΔΕΔΥ 1 Έδρες

Η) Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

α) Για το Δ.Σ.0 έδρες, β) για την ΑΔΕΔΥ 0  Έδρες

 

Εκλέγονται:

 

  • ΔΑΚΕ Δ.Ε.
  • Α) ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ.

 

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

ΤΣΟΥΧΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

ΑΝΔΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΠΑΠΑΛΕΞΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

ΚΟΝΤΣΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

 

Β)ΓΙΑ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

ΣΙΑΜΑΓΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΔΡΟΥΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2) ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ(ΣΥΝΕΚ)

Α)ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ.

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

ΜΠΟΥΝΤΟΥΛΟΥΛΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

ΜΑΝΟΥΣΟΓΙΩΡΓΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ

ΜΑΛΑΓΑΡΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

ΠΥΡΖΑ ΦΑΝΗ

ΓΕΩΡΓΑΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΚΟΡΔΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

 

Β)ΓΙΑ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΤΑΚΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ

ΡΟΓΔΑΚΗ ΑΝΝΑ

 

3) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ:ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΕΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ

Α)ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ.

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

ΚΟΥΡΝΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΜΑΡΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

ΣΟΦΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ

ΣΑΜΟΪΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

 

Β)ΓΙΑ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΤΑΚΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ

ΞΥΔΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

 

4) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Το ψηφοδέλτιο που στηρίζει το ΠΑΜΕ

Α)ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ.

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

ΑΚΤΥΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΚΑΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ

ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

 

Β)ΓΙΑ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΤΑΚΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ

ΚΡΑΝΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

 

5) ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: Π.Ε.Κ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ

Α)ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ.

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

ΠΑΠΑΔΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΘΩΜΑΣ