Χθες Τρίτη, 6 Δεκεμβρίου 2022, στον πανηγυρίζοντας Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου στον στο Πέρι του Δήμου Φαιστού, ιερούργησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γορτύνης και Αρκαδίας κ.κ. Μακάριος με άλλους Κληρικούς της Μητροπόλεως.
Κατά την διάρκεια της Θείας Λειτουργίας, τελέσθηκε η χειροθεσία του π. Εμμανουήλ Φραγκιουδάκη σε Οικονόμο!
Ο π. Εμμανουήλ, Ιερέας της Ενορίας του Αγίου Νικολάου Περίου, είναι σεβάσμιος Ιερέας, περιβάλλει με αγάπη από τους Ενορίτες του, δείχνει μεγάλο ζήλο στο έργο του και είναι ιδιαίτερα αγαπητός.
Άξιος στο έργο του και στερεωμένος στο ιερατικά του καθήκοντα…
Επίσης έγινε χειροθεσία των ψαλτών Μανούσου Μουρτζάκη κια Νικολάου Φραγκιουδάκη σε αναγνώστες.
Το Δήμο Φαιστού στην εορτή του Αγίου Νικολάου στο Πέρι, εκπροσώπησε η Αντιδήμαρχος της Δ. Ε. Μοιρών κ. Βασιλεία Αρμουτάκη.
Άξιος… Άξιος… Άξιος…