Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ 2018

764

Στις 14 Ιουνίου ξεκινά στη Ρωσία το φετινό Παγκόσμιο Κύπελλο και η ΕΡΤ θα μεταδώσει φυσικά όλους τους αγώνες.

Κοινώς, 6 ημέρες απομένουν για να γίνει η σέντρα στο Ρωσία – Σαουδική Αραβία, το εναρκτήριο ματς της διοργάνωσης, που θα διεξαχθεί στο Luzhniki Stadium της Μόσχας, το γήπεδο όπου θα γίνει και ο τελικός της 15ης Ιουλίου.

ΤΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ 2018

Πέμπτη 14/6 18:00 Ρωσία – Σαουδική Αραβία ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Παρασκευή 15/6 15:00 Αίγυπτος – Ουρουγουάη ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Παρασκευή 15/6 18:00 Μαρόκο – Ιράν ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Παρασκευή 15/6 21:00 Πορτογαλία – Ισπανία ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι
Σάββατο 16/6 13:00 Γαλλία – Αυστραλία ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 16/6 16:00 Αργεντινή – Ισλανδία ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα
Σάββατο 16/6 19:00 Περού – Δανία ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ
Σάββατο 16/6 22:00 Κροατία – Νιγηρία ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Κυριακή 17/6 15:00 Κόστα Ρίκα – Σερβία ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Κυριακή 17/6 18:00 Γερμανία – Μεξικό ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 17/6 21:00 Βραζιλία – Ελβετία ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ
Δευτέρα 18/6 15:00 Σουηδία – Νότια Κορέα ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Δευτέρα 18/6 18:00 Βέλγιο – Παναμάς ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι
Δευτέρα 18/6 21:00 Τυνησία – Αγγλία ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Τρίτη 19/6 15:00 Κολομβία – Ιαπωνία ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ
Τρίτη 19/6 18:00 Πολωνία – Σενεγάλη ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα
Τρίτη 19/6 21:00 Ρωσία – Αίγυπτος ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τετάρτη 20/6 15:00 Πορτογαλία – Μαρόκο ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Τετάρτη 20/6 18:00 Ουρουγουάη – Σ. Αραβία ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ
Τετάρτη 20/6 21:00 Ιράν – Ισπανία ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν
Πέμπτη 21/6 15:00 Δανία – Αυστραλία ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Πέμπτη 21/6 18:00 Γαλλία – Περού ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Πέμπτη 21/6 21:00 Αργεντινή – Κροατία ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Παρασκευή 22/6 15:00 Βραζιλία – Κόστα Ρίκα ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Παρασκευή 22/6 18:00 Νιγηρία – Ισλανδία ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Παρασκευή 22/6 21:00 Σερβία – Ελβετία ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Σάββατο 23/6 15:00 Βέλγιο – Τυνησία ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα
Σάββατο 23/6 18:00 Νότια Κορέα – Μεξικό ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ
Σάββατο 23/6 21:00 Γερμανία – Σουηδία ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι
Κυριακή 24/6 15:00 Αγγλία – Παναμάς ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Κυριακή 24/6 18:00 Ιαπωνία – Σενεγάλη ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Κυριακή 24/6 21:00 Πολωνία – Κολομβία ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν
Δευτέρα 25/6 17:00 Ουρουγουάη – Ρωσία ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Δευτέρα 25/6 17:00 Σ. Αραβία – Αίγυπτος ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Δευτέρα 25/6 21:00 Ισπανία – Μαρόκο ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ
Δευτέρα 25/6 21:00 Ιράν – Πορτογαλία ΕΡΤ2 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Τρίτη 26/6 17:00 Δανία – Γαλλία ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Τρίτη 26/6 17:00 Αυστραλία – Περού ΕΡΤ2 Fisht Stadium, Σότσι
Τρίτη 26/6 21:00 Νιγηρία – Αργεντινή ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τρίτη 26/6 21:00 Ισλανδία – Κροατία ΕΡΤ2 Rostov Arena, Ροστόβ
Τετάρτη 27/6 17:00 Νότια Κορέα – Γερμανία ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Τετάρτη 27/6 17:00 Μεξικό – Σουηδία ΕΡΤ2 Kazan Arena, Καζάν
Τετάρτη 27/6 21:00 Σερβία – Βραζιλία ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα
Τετάρτη 27/6 21:00 Ελβετία – Κόστα Ρίκα ΕΡΤ2 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Πέμπτη 28/6 17:00 Σενεγάλη – Κολομβία ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Πέμπτη 28/6 17:00 Ιαπωνία – Πολωνία ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βολγκογκράντ
Πέμπτη 28/6 21:00 Αγγλία – Βέλγιο ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Πέμπτη 28/6 21:00 Παναμάς – Τυνησία ΕΡΤ2 Mordovia Arena, Σαράνσκ
Σάββατο 30/6 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 30/6 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι
Κυριακή 1/7 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 1/7 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Δευτέρα 2/7 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Δευτέρα 2/7 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ
Τρίτη 3/7 17:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τρίτη 3/7 21:00 Φάση των «16» ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα
Παρασκευή 6/7 17:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Παρασκευή 6/7 21:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 7/7 17:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα
Σάββατο 7/7 21:00 Προημιτελικός ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι
Τρίτη 10/7 21:00 Ημιτελικός ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τετάρτη 11/7 21:00 Ημιτελικός ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Σάββατο 14/7 17:00 Μικρός τελικός ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Κυριακή 15/7 18:00 Τελικός ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα

Πηγή: sport24.gr