Σκόνταψε στα δοκάρια η Αγία Βαρβάρα και τελικά 1-1 με την Τριτωνία…

Άμα δε σε θέλει η μπάλα όσο και να προσπαθείς, δεν μπορείς να βάλεις γκολ.

Αυτό έπαθε σήμερα το απόγευμα η Αγία Βαρβάρα στο γήπεδό της με αντίπαλο την Τριτωνία,

Ένας επιθετικός μονόλογος, που δεν μπορούσε να έχει το αποτέλεσμα που ήθελαν οι παίκτες των γηπεδούχων, αφού η μπάλα δεν τους έκανε το χατίρι.

Έτσι πέτυχαν ένα γκολ, είχαν τρία δοκάρια με τους Κοζορώνηδες (δυο με το Νίκο και ένα Δημήτρη), σωρεία χαμένων ευκαιριών και τελικό αποτέλεσμα 1-1.

Ο αγώνας ήταν μέτριος αγωνιστικά με τις ομάδες να προσέχουν να μη δεχτούν τέρμα, με αποτέλεσμα το πρώτο γκολ του αγώνα να μπει στο 81΄.

Στο λεπτό αυτό ο Ζαχαρίας Σχοιναράκης που είχε περάσει ως αλλαγή 10 λεπτά νωρίτερα άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Όμως δυο λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα η Τριτωνία ισοφάρισε με γκολ του Βασιλάκη.

Βέβαια παρά την ισοπαλία η Αγία Βαρβάρα πέρασε στη 2η θέση της βαθμολογίας εκμεταλλευόμενη την ήττα του Αρκαλοχωρίου από τα Καμίνια…