Έπαιξε δυνατά ο ΓΑΣΜ, αλλά ο Εργοτέλης είχε …Χασάπη! (Φωτογραφίες)

Ήταν εντυπωσιακός χθες ο ΓΑΣΜ στο Κλειστό Γυμναστήριο Μοιρών και κοίταξε στα μάτια την πρωτοπόρο ομάδα του Εργοτέλη…

Όμως δεν είχε με το μέρος του ούτε την τύχη, ούτε τη διαιτησία και τελικά έχασε με 59-64!

Ο αγώνας ξεκίνησε δυνατά και συνεχίστηκε με την ίδια ένταση και πάθος και από τοις δυο ομάδες.

Δυο δεκάλεπτα πήραν οι γηπεδούχοι και δυο οι φιλοξενούμενοι, με το ματς να βρίσκεται στο καλάθι, τουλάχιστον στα τρία πρώτα δεκάλεπτα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Εργοτέλη βγήκε μπροστά με ένα καλάθι (11-13), για να πάρει το δεύτερο ο ΓΑΣΜ με 16-15 και να λήξει το ημίχρονο με 27-28!

Το τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά με 47-46, όμως στο τέταρτο και καθοριστικό με ένταση και πάθος και από τις δυο ομάδες  το σκορ διαμορφώθηκε σε 59-64 υπέρ του Εργοτέλη!

Καλύτεροι παίκτες του ΓΑΣΜ οι Σειραγάκης (20 πόντοι) και Μακράκης (18 πόντοι με 5 τρίποντα) και από τον Εργοτέλη ο Χασάπης, που είχε πάρει πάνω του την ομάδα και έκανε τη διαφορά…

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του ΓΑΣΜ πάει στα Χανιά όπου και θα αντιμετωπίσει τον Κύδωνα!