Οι διακριθέντες μαθητές στο διαγωνισμό της Μαθηματικής Εταιρείας Τμήματος Ηρακλείου

 

Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του διαγωνισμού της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας Τμήματος Ηρακλείου και οι διακριθέντες μαθητές είναι οι παρακάτω:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ «ΕΠΙΜΕΝΙΔΗΣ»

(ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ)

ΑΡΙΣΤΕΙΑ: Βισκαδουράκης Γιώργος Δημοτικό Σχολείο Γουρνών
ΒΡΑΒΕΙΑ: Ξενιός Γιώργος 3ο Γ/σιο Ηρακλείου και Χατζηαθανασίου Ρία Γυμνάσιο Αρχανών
ΕΠΑΙΝΟΙ: Βλαχάκη Ελένη 1ο Γ/σιο Γαζίου, Γενναράκης Νίκος 6ο Γ/σιο Ηρακλείου, Καπανταλάκη Μαρίνα 4ο Γ/σιο Ηρακλείου, Κασκαμανίδου Μαρίνα 1ο Γ/σιο Γαζίου, Κριτσωτάκη Μαρία Γ/σιο Αρκαλοχωρίου, Λεπίδα Δήμητρα 3ο Γ/σιο Ηρακλείου, Μακατουνάκης Αντώνης 13ο Γ/σιο Ηρακλείου, Μαρκίδης Γιώργος 4ο Γ/σιο Ηρακλείου, Τζωρμπατζάκης Γιώργος 13ο Γ/σιο Ηρακλείου, Φυτάκη Μαρία Γ/σιο Αρκαλοχωρίου και Χαιρέτης Γιώργος 13ο Γ/σιο Ηρακλείου.

Διαγωνισμός Θαλής 2016-17

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ: Βαβουράκης Ηλίας, 6ο Γυμνάσιο Ηρακλείου, Βισκαδουράκης Μανώλης, Γυμνάσιο Γουβών, Δελάκης Δημήτρης, 6ο Γυμνάσιο Ηρακλείου, Κωστάκης Τηλέμαχος- Παναγ., Γυμνάσιο Μοιρών, Κωστομανωλάκη Μαρία- Σωτηρία, Μουσικό Γυμνάσιο Ηρακλείου, Τουβλέλιος Ιγνάτιος Παναγιώτης, Γυμνάσιο Γαζίου, Παυλάκη Βασιλική, 2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου, Ρογδάκη Σταυρούλα, 13ο Γυμνάσιο Ηρακλείου, Ροδάμανθος Χουστουλάκης, Γυμνάσιο Μοιρών, Σκαρσούλη Ιωάννα, 2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου, Σμυρνάκης Νίκος , Παγκρήτιον, Ταβερναράκης Εμμανουήλ, Παγκρήτιον, Τσαγκαράκης Εμμανουήλ, Γυμνάσιο Μαλίων και Χαχλάκης Γιάννης, 7ο Γυμνάσιο Ηρακλείου.

Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ: Αγγελιδάκης Αντώνης, Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου, Γιαννακόπουλος Μιχάλης, Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου, Ζαϊμάκης Ορφέας, Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου, Μαργαρίτης Μηνάς, Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου, Μπαρούτης Γιώργος, 7ο Γυμνάσιο Ηρακλείου, Ξενικάκης Γιώργος, Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου, Παπαδόπουλος Κώστας, Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου, Σερπετσιδάκης Νίκος, 2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου, Σπυριδάκης Μάνος, Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου, Ταβερναράκης Νίκος, Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου, Φανουράκης Άγγελος, Γυμνάσιο Μοιρών και Φετφάτζης Ιορδάνης, 2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου.

Α’ ΛΥΚΕΙΟΥ: Ανδρουλάκη Σοφία, 2ο Λύκειο Ηρακλείου, Γλακουσάκη Θεοδοσία, Πειραματικό Λύκειο, Καρφάκης Γιώργος, 2ο Λύκειο Ηρακλείου, Μπαντουβά Γεωργία, Λύκειο Γαζίου, Πυλιώτης Θανάσης, Πειραματικό Λύκειο Ηρακλείου, Σμυρνάκης Μανώλης, Παγκρήτιον και Φίλιππας Γιάννης, 2ο Λύκειο Ηρακλείου.

Β’ ΛΥΚΕΙΟΥ: Αλεξάκης Λάμπρος, 2ο Λύκειο Ηρακλείου, Αργυρόπουλος Γεώργιος, Λύκειο Μοιρών, Βρετουδάκης Μάνος, Πειραματικό Λύκειο, Προεστάκη Χριστίνα, 3ο Λύκειο Ηρακλείου και Στρατάκης Ανδρέας, Παγκρήτιον.

Γ’ ΛΥΚΕΙΟΥ: Αλεξόπουλος Κώστας, 2ο Λύκειο Ηρακλείου, Γραμματικάκη Αγγελική, 2ο Λύκειο Ηρακλείου, Κονιδάκης Γιάννης, Πειραματικό Λύκειο, Λαντζουράκης Μανώλης, Πειραματικό Λύκειο, Λυδάκη Ελευθερία, 1ο Λύκειο Ηρακλείου και Οικονομάκης Μιχάλης, 8ο Λύκειο Ηρακλείου.

Αποτελέσματα διαγωνισμού "Ο Ευκλείδης" 2017

Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ: Ζαϊμάκης Ορφέας, Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου, Μαργαρίτης Μηνάς, Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου, Παπαδόπουλος Κώστας, Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου, Ταβερναράκης Νίκος, Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου και Φετφάτζης Ιορδάνης, 2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου.

Α’ ΛΥΚΕΙΟΥ: Γλακουσάκη Θεοδοσία, Πειραματικό Λύκειο και Πυλιώτης Θανάσης, Πειραματικό Λύκειο Ηρακλείου.

Γ’ ΛΥΚΕΙΟΥ: Λαντζουράκης Μανώλης, Πειραματικό Λύκειο.

Αποτελέσματα διαγωνισμού «Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ» (34η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα) 2017: Μαργαρίτης Μηνάς, Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου.